...

W sekcji Q&A znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania dotyczące oferty kursów Centrum Edukacyjnego No.1. Dowiesz się wszystkiego na temat naszych kursów językowych, efektywnej nauki i innych propozycji centrum. Odpowiadamy na pytania najczęściej zadawane przez Klientów .

Szkoła Językowa – najczęściej zadawane pytania

Zajęcia

Jak są prowadzone zajęcia w No.1 ?

Zajęcia w No.1 to mieszanka intensywnej nauki i rozwijania wszystkich umiejętności: mówienia, słuchania, czytania i pisania oraz dobrej zabawy i angażujących aktywności. Naszym flagowym projektem jest praca na piosenkach z radia nawet w najmłodszych grupach, a także nauka poprzez filmy i materiały wideo.

Pracujemy na tablicach interaktywnych, dlatego nie brakuje quizów i gier językowych. Ponadto, notatki robione przez lektora na zajęciach są wysyłane do kursantów po każdej lekcji w pliku PDF do pobrania. Dzięki temu masz możliwość zrobienia własnych notatek we własnym tempie, sprawdzenia pracy domowej i przypomnienia sobie wszystkiego co było na lekcji, co znacznie ułatwia naukę.

Pracujemy na ambitnych podręcznikach i dodatkowo wzbogacamy program o elementy przygotowania do egzaminów certyfikacyjnych (KET,PET,FCE,CAE).

Jakich języków można się uczyć w No.1 ?

W naszej szkole możesz uczyć się następujących języków:

 • angielski
 • hiszpański
 • francuski
 • niemiecki
 • rosyjski
 • polski dla obcokrajowców
 • dodatkowo proponujemy zajęcia Efektywnej Nauki

Jakie są poziomy zaawansowania w No.1 ?

Poziomy zaawansowania w naszym centrum dzielą się na poziomy dziecięce, juniorskie i młodzieżowe.

Poziomy dziecięce:

Przeczytasz o tym pod linkiem – Angielski dla dzieci

Poziomy juniorskie i młodzieżowe:

Przeczytasz o nich pod linkiem – Angielski dla Młodzieży

Dorośli uczą się na poziomach od A1 (początkujący) do C1 (zaawansowany) – Angielski dla Dorosłych

Dlaczego zajęcia dla dzieci trwają 90 minut ?

Długość zajęć dla dzieci została określona na podstawie naszych doświadczeń, prób prowadzenia zajęć w krótszym czasie i wnikliwych obserwacji postępów naszych uczniów. Zajęcia 90-minutowe są optymalne, aby podczas lekcji powtórzyć i usystematyzować materiał z lekcji poprzednich (nauka języka to ciągłe, systematyczne powtarzanie), wprowadzić nowy materiał w atrakcyjny sposób w co najmniej trzech kontekstach (według badań, aby mózg zapamiętał informację, musi być ona powtórzona minimum trzy razy). Ponadto, na lekcji musi być czas na intensywną naukę i tzw. przyjemne przerywniki (piosenki, aktywności ruchowe, gry i zabawy) oraz podsumowanie lekcji i samodzielne przygotowanie przez ucznia własnych list słów (uczymy dzieci jak się uczyć, jak robić notatki i aktywnie powtarzać materiał).

Aby dzieci miały szansę na efektywne zajęcia, ich długość wynosi właśnie 90 minut. Choć jak to ujęła jedna z mam: „U was 90 minut mija tak szybko jak 15 minut.”

W jaki sposób są odrabiane zajęcia odwołane przez szkołę ?

Kiedy szkoła jest zmuszona odwołać zajęcia z powodu choroby lektora lub innych przypadków losowych, informujemy o tym drogą mailową i sms-ową, a odwołane zajęcia przechodzą na koniec kursu i są przeprowadzone w tym terminie.

Nie organizujemy zastępstw. Po prostu przesuwamy termin zakończenia kursu.

Czy dziecko, które chodzi na drugą zmianę ma możliwość nauki w No.1 ?

Jak najbardziej tak ! Kursy w naszej szkole odbywają się zarówno w godzinach porannych, jak i popołudniowych oraz wieczornych dla grup młodzieżowych i dorosłych. 

Dostosowujemy nasz grafik do planów lekcji dzieci, dlatego organizujemy kursy w godzinach dogodnych dla naszych uczniów.

W jakiej formie odbywają się zajęcia w No.1 ?

Proponujemy zajęcia stacjonarne w naszym Centrum Edukacyjnym No.1 (Warszawa-Ursus, Aleja Bzów 47), a także w formie zajęć online.

W zależności od rodzaju kursu zajęcia odbywają się raz w tygodniu przez 90 minut lub dwa razy w tygodniu przez 90 minut. Kursy przygotowujące do Egzaminu Ósmoklasisty i Matury odbywają się raz w tygodniu przez 120 minut.

Jak szkoła radzi sobie z zajęciami online w przypadku lockdown’u ?

Przejście na online w naszym przypadku było dość oczywiste i bezproblemowe, ponieważ od wielu lat prowadzimy zajęcia w formule hybrydowej (kiedy np. dziecko jest chore). Dlatego zajęcia online nie były dla nas zaskoczeniem i nowością. Nasza kadra to grono młodych ludzi, którzy poruszają się w wirtualnym świecie bardzo płynnie. Fakt, że na co dzień pracują z materiałami cyfrowymi, spowodował, że zajęcia online miały dokładnie taką samą wartość jak zajęcia stacjonarne.

Ponadto, podczas prowadzenia zajęć online trzymamy się ustalonych zasad (włączone kamery, dyscyplina i zaangażowanie). Prowadzimy lekcje tak, aby angażować wszystkich uczniów.

W jakiej formie są prowadzone zajęcia online ?

Zajęcia prowadzimy na platformie Zoom. Kursanci otrzymują link do logowania się na zajęcia. Wszystkie materiały są wyświetlane w formie prezentacji. Przeprowadzamy też regularne testy (test online) i korzystamy z elektronicznych wersji naszych podręczników.

W przypadku zajęć hybrydowych (część grupy przychodzi do szkoły, a druga część pozostaje przed kamerami) lektor jest w stanie równocześnie prowadzić zajęcia z obecnymi w klasie, jak z uczniami online.

Mamy rozwiązania, które na to pozwalają i nie powodują dyskomfortu zarówno dla jednej jak i drugiej grupy.

Co jeżeli dziecko jest chore ? 

Jeśli dziecko czuje się na tyle dobrze, aby wziąć udział w zajęciach, łączy się ono z nami poprzez platformę Zoom i odbywa zajęcia w takiej formie. Dziecko jest w pełni angażowane do uczestnictwa w zajęciach, odpowiada na pytania, bierze udział w teście i korzysta z podręcznika w formie cyfrowej, dzięki czemu nie odczuwa, że nie ma go fizycznie w klasie.

W jaki sposób odbywają się zapisy na kurs językowy ?

Można zapisać się na kurs poprzez formularz rejestracyjny, pod linkiem: zapisz się

Pierwszym krokiem przed zapisem na kurs powinno być wykonanie testu poziomującego. Znajdziesz je na stronie głównej.Testy poziomujące znajdują się w połowie strony głównej, obok przycisków “Zapisz się” i “Zaloguj się” – strona główna testy poziomujące

Zapisz przez formularz pod przyciskiem “Zapisz się” to wstępny zapis. Po przyporządkowaniu do konkretnej grupy, otrzymujesz od nas maila ze szczegółami kursu. W odpowiedzi na tego maila akceptujesz warunki i podajesz informacje wymagane do zawarcia z nami umowy. W tym momencie znajdujesz się już na liście naszych kursantów i korzystasz z kursów jakie wykupisz.

Grupy

Jak liczne są grupy ?

Liczebność grupy jest uzależniona od preferencji kursantów i rodzaju kursu.

Grupy małe : 4-6 osób

Grupy duże: 7-13 osób

Oferujemy też zajęcia indywidualne, w dwu lub trzyosobowych grupach.

Czy szkoła reaguje na złe zachowania uczniów w grupach ?

Tak, reagujemy szybko i zdecydowanie. Podczas zajęć stawiamy na dyscyplinę i komfort nauki dla wszystkich uczestników grupy. Dlatego, jeśli uczeń przeszkadza w prowadzeniu zajęć i je burzy, a rozmowy z rodzicami i samym uczniem nie przynoszą skutku, rozwiązujemy umowę w trybie natychmiastowym.

Czy dziecko zapisane do grupy uczęszcza do niej przez cały rok ?

Jeśli obserwujemy, że dziecko radzi sobie w grupie zdecydowanie lepiej niż pozostali uczniowie, po rozmowie z rodzicami oraz analizie wyników ucznia proponujemy przejście do grupy na wyższym poziomie. 

W przypadku gdy uczeń ma trudności z nauką w danej grupie, również po uzgodnieniu tego z rodzicami, proponujemy przejście do grupy na niższym poziomie, gdzie dziecko będzie uczyć się komfortowo i na miarę swoich możliwości.

Grupy są dobierane pod względem poziomu językowego, a nie przynależności do danej klasy lub faktu bycia w określonym wieku.

Lektorzy

Kim są lektorzy No.1 ?

Lektorzy w Centrum Edukacyjnym No.1 to profesjonaliści – pedagodzy, którzy są absolwentami uniwersytetów i  kolegiów nauczycielskich na kierunkach filologii języka jakiego nauczają. Mają zatem pełne przygotowanie do prowadzenia zajęć językowych i efektywnej nauki. 

Pracują z nami od wielu lat i uczestniczą w różnego typu szkoleniach, aby stale podnosić jakość swoich usług i wzbogacać warsztat pracy. Ściśle współpracują z naszym metodykiem, by móc prowadzić zajęcia według najnowszych rozwiązań i trendów w nauczaniu.

Czy lektorzy zmieniają się w trakcie trwania roku szkolnego ?

Nie. Lektorzy w naszym Centrum współpracują z nami na stałe, dlatego nie zmieniają się w czasie trwania kursów. 

Zdajemy sobie sprawę z przywiązania uczniów do swojego lektora, dlatego uczniowie kontynuują naukę z lektorem przez wiele lat.

Nauka

Czy jest możliwość kontynuacji nauki z roku na rok ?

Tak. W naszym Centrum Edukacyjnym mamy wiele grup na jednym poziomie zaawansowania i uczymy na wszystkich poziomach, dlatego nasi uczniowie mają szansę rozwijać się z nami z roku na rok, przechodząc na coraz wyższe poziomy.

W jaki sposób szkoła monitoruje postępy uczniów ?

Co tydzień przeprowadzamy tzw. wejściówki czyli kartkóweczki ze słownictwa. Po każdym rozdziale w podręczniku uczniowie piszą test, a na koniec pierwszego i drugiego semestru przeprowadzamy egzaminy pisemne i ustne – także w najmłodszych grupach., Chcemy tym samym przygotowywać powoli naszych uczniów do przyszłych egzaminów państwowych i innych. 

Mamy dziennik elektroniczny, w którym zapisywane są oceny uczniów i uwagi od lektora. Dostęp do dziennika mają kursanci i ich rodzice.

Dla naszych małych uczniów kl.0-3 przygotowaliśmy nowy system oceniania w postaci liter od A do F, aby nie stresować ich standardowymi ocenami.

Jak mogę skontaktować się z lektorem lub szkołą ?

Logując się do dziennika elektronicznego znajdziesz zarówno kontakt do szkoły (adres e-mail i numery telefonów) jak i lektora (adres e-mail).

Jeśli jeszcze nie jesteś naszym Klientem, zapraszamy do zakładki kontakt

Harmonogram

Kiedy rozpoczynają i kończą się zajęcia w No.1 ?

Kursy w No.1 zaczynają się w ostatnim tygodniu września, a kończą po zrealizowaniu określonej liczby zajęć. Termin zakończenia jest ruchomy i uzależniony od realizacji lekcji w poszczególnych grupach w ciągu roku szkolnego. 

Co się dzieje, kiedy plan lekcji w szkole ulega zmianie po pierwszym semestrze ?

Nasz grafik również ulega zmianie. Tak jak pisaliśmy wcześniej, dostosowujemy go do planów lekcji naszych uczniów, dlatego po zmianie planów szkolnych, następuje zmiana godzin zajęć u nas.

Jak wygląda harmonogram dni wolnych w No.1 ?

Nasza szkoła działa według kalendarza szkolnego, zatem wszystkie dni wolne w szkołach publicznych oraz ustawowo wolne od pracy są wolnymi dniami również u nas. 

Dodatkowo ustalamy dni wolne, które z reguły wpisują się w tzw. długie weekendy. Konkretny harmonogram dni wolnych na dany rok szkolny jest wpisany w dzienniku elektronicznym oraz znajduje się tu :  Dni wolne w No.1

Opłaty

Jaki jest koszt kursu i co jest wliczone w tę cenę ?

Koszt kursu jest uzależniony od jego rodzaju i częstotliwości zajęć, a także wielkości grupy. Cennik oraz przysługujące rabaty znajdziesz pod tym linkiem: https://alejabzow47.pl/cennik/

Co jest wliczone w cenę kursu:

podręcznik i zeszyt ćwiczeń

 • materiały dodatkowe
 • dziennik elektroniczny
 • notatki z lekcji w formie PDF do pobrania
 • platforma online
 • dowóz na zajęcia i z zajęć

Czy wszyscy mogą skorzystać z dowozu ?

Z reguły z dowozu korzystają uczniowie klas 0-6, ale uczniowie starsi również mogą z niego skorzystać, jeśli uczą się w szkołach publicznych zlokalizowanych w Ursusie oraz okolicach (Piastów, Pruszków, Michałowice, Włochy).

Uwaga!!! Dowóz w Centrum Edukacyjnym No.1 jest realizowany w godzinach 9:00-17:30. Uczestnicy kursów rozpoczynających naukę o godz.8:00 lub 18:15 zapewniają dowóz sobie lub swojemu Dziecku we własnym zakresie.

W jaki sposób dokonuję opłaty za kurs ?

Za kurs płacisz w formie przelewu na konto szkoły lub gotówką w kasie szkoły.

Istnieją trzy formy płatności:

 • jednorazowo
 • w dwóch równych ratach
 • w dziesięciu równych ratach

* Opłata ratalna jest dogodną dla Klienta formą płatności za cały kurs, rozłożoną na 10 równych rat, płaconych do 10-go każdego miesiąca. 

Nie jest to opłata za odbyte zajęcia w danym miesiącu, a tylko jedna z dziesięciu rat za cały kurs.

ZIMOWISKA I PÓŁKOLONIE 

Czy organizujecie wypoczynek dla dzieci w okresie zimy i lata ?

Tak. Podczas ferii zimowych zapraszamy na nasze Zimnowiska , a latem na nasze unikalne Półkolonie Letnie

Czy podczas zimowisk i półkolonii są zajęcia z angielskiego ?

Program językowy podczas wypoczynku organizujemy na zasadzie nauki angielskiego przy okazji („on the fly”) czyli wplatamy angielski we wszystkie aktywności dnia.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.