W sekcji Q&A znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania dotyczące oferty kursów Centrum Edukacyjnego No.1. Dowiesz się wszystkiego na temat naszych kursów językowych, efektywnej nauki i innych propozycji centrum. Odpowiadamy na pytania najczęściej zadawane przez Klientów .

Szkoła Językowa – najczęściej zadawane pytania

Zajęcia

Jak są prowadzone zajęcia w No.1 ?

Zajęcia w No.1 to mieszanka intensywnej nauki i rozwijania wszystkich umiejętności: mówienia, słuchania, czytania i pisania oraz dobrej zabawy i angażujących aktywności. Naszym flagowym projektem jest praca na piosenkach z radia nawet w najmłodszych grupach, a także nauka poprzez filmy i materiały wideo.

Pracujemy na tablicach interaktywnych, dlatego nie brakuje quizów i gier językowych. Ponadto, notatki robione przez lektora na zajęciach są wysyłane do kursantów po każdej lekcji w pliku PDF do pobrania. Dzięki temu masz możliwość zrobienia własnych notatek we własnym tempie, sprawdzenia pracy domowej i przypomnienia sobie wszystkiego co było na lekcji, co znacznie ułatwia naukę.

Pracujemy na ambitnych podręcznikach i dodatkowo wzbogacamy program o elementy przygotowania do egzaminów certyfikacyjnych (KET,PET,FCE,CAE).

Jakich języków można się uczyć w No.1 ?

W naszej szkole możesz uczyć się następujących języków:

 • angielski
 • hiszpański
 • francuski
 • niemiecki
 • rosyjski
 • polski dla obcokrajowców
 • dodatkowo proponujemy zajęcia Efektywnej Nauki

Jakie są poziomy zaawansowania w No.1 ?

Poziomy zaawansowania w naszym centrum dzielą się na poziomy dziecięce, juniorskie i młodzieżowe.

Poziomy dziecięce:

Przeczytasz o tym pod linkiem – Angielski dla dzieci

Poziomy juniorskie i młodzieżowe:

Przeczytasz o nich pod linkiem – Angielski dla Młodzieży

Dorośli uczą się na poziomach od A1 (początkujący) do C1 (zaawansowany) – Angielski dla Dorosłych

Dlaczego zajęcia dla dzieci trwają 90 minut ?

Długość zajęć dla dzieci została określona na podstawie naszych doświadczeń, prób prowadzenia zajęć w krótszym czasie i wnikliwych obserwacji postępów naszych uczniów. Zajęcia 90-minutowe są optymalne, aby podczas lekcji powtórzyć i usystematyzować materiał z lekcji poprzednich (nauka języka to ciągłe, systematyczne powtarzanie), wprowadzić nowy materiał w atrakcyjny sposób w co najmniej trzech kontekstach (według badań, aby mózg zapamiętał informację, musi być ona powtórzona minimum trzy razy). Ponadto, na lekcji musi być czas na intensywną naukę i tzw. przyjemne przerywniki (piosenki, aktywności ruchowe, gry i zabawy) oraz podsumowanie lekcji i samodzielne przygotowanie przez ucznia własnych list słów (uczymy dzieci jak się uczyć, jak robić notatki i aktywnie powtarzać materiał).

Aby dzieci miały szansę na efektywne zajęcia, ich długość wynosi właśnie 90 minut. Choć jak to ujęła jedna z mam: „U was 90 minut mija tak szybko jak 15 minut.”

W jaki sposób są odrabiane zajęcia odwołane przez szkołę ?

Kiedy szkoła jest zmuszona odwołać zajęcia z powodu choroby lektora lub innych przypadków losowych, informujemy o tym drogą mailową i sms-ową, a odwołane zajęcia przechodzą na koniec kursu i są przeprowadzone w tym terminie.

Nie organizujemy zastępstw. Po prostu przesuwamy termin zakończenia kursu.

Czy dziecko, które chodzi na drugą zmianę ma możliwość nauki w No.1 ?

Jak najbardziej tak ! Kursy w naszej szkole odbywają się zarówno w godzinach porannych, jak i popołudniowych oraz wieczornych dla grup młodzieżowych i dorosłych. 

Dostosowujemy nasz grafik do planów lekcji dzieci, dlatego organizujemy kursy w godzinach dogodnych dla naszych uczniów.

W jakiej formie odbywają się zajęcia w No.1 ?

Proponujemy zajęcia stacjonarne w naszym Centrum Edukacyjnym No.1 (Warszawa-Ursus, Aleja Bzów 47), a także w formie zajęć online.

W zależności od rodzaju kursu zajęcia odbywają się raz w tygodniu przez 90 minut lub dwa razy w tygodniu przez 90 minut. Kursy przygotowujące do Egzaminu Ósmoklasisty i Matury odbywają się raz w tygodniu przez 120 minut.

Jak szkoła radzi sobie z zajęciami online w przypadku lockdown’u ?

Przejście na online w naszym przypadku było dość oczywiste i bezproblemowe, ponieważ od wielu lat prowadzimy zajęcia w formule hybrydowej (kiedy np. dziecko jest chore). Dlatego zajęcia online nie były dla nas zaskoczeniem i nowością. Nasza kadra to grono młodych ludzi, którzy poruszają się w wirtualnym świecie bardzo płynnie. Fakt, że na co dzień pracują z materiałami cyfrowymi, spowodował, że zajęcia online miały dokładnie taką samą wartość jak zajęcia stacjonarne.

Ponadto, podczas prowadzenia zajęć online trzymamy się ustalonych zasad (włączone kamery, dyscyplina i zaangażowanie). Prowadzimy lekcje tak, aby angażować wszystkich uczniów.

W jakiej formie są prowadzone zajęcia online ?

Zajęcia prowadzimy na platformie Zoom. Kursanci otrzymują link do logowania się na zajęcia. Wszystkie materiały są wyświetlane w formie prezentacji. Przeprowadzamy też regularne testy (test online) i korzystamy z elektronicznych wersji naszych podręczników.

W przypadku zajęć hybrydowych (część grupy przychodzi do szkoły, a druga część pozostaje przed kamerami) lektor jest w stanie równocześnie prowadzić zajęcia z obecnymi w klasie, jak z uczniami online.

Mamy rozwiązania, które na to pozwalają i nie powodują dyskomfortu zarówno dla jednej jak i drugiej grupy.

Co jeżeli dziecko jest chore ? 

Jeśli dziecko czuje się na tyle dobrze, aby wziąć udział w zajęciach, łączy się ono z nami poprzez platformę Zoom i odbywa zajęcia w takiej formie. Dziecko jest w pełni angażowane do uczestnictwa w zajęciach, odpowiada na pytania, bierze udział w teście i korzysta z podręcznika w formie cyfrowej, dzięki czemu nie odczuwa, że nie ma go fizycznie w klasie.

W jaki sposób odbywają się zapisy na kurs językowy ?

Można zapisać się na kurs poprzez formularz rejestracyjny, pod linkiem: zapisz się

Pierwszym krokiem przed zapisem na kurs powinno być wykonanie testu poziomującego. Znajdziesz je na stronie głównej.Testy poziomujące znajdują się w połowie strony głównej, obok przycisków “Zapisz się” i “Zaloguj się” – strona główna testy poziomujące

Zapisz przez formularz pod przyciskiem “Zapisz się” to wstępny zapis. Po przyporządkowaniu do konkretnej grupy, otrzymujesz od nas maila ze szczegółami kursu. W odpowiedzi na tego maila akceptujesz warunki i podajesz informacje wymagane do zawarcia z nami umowy. W tym momencie znajdujesz się już na liście naszych kursantów i korzystasz z kursów jakie wykupisz.

Grupy

Jak liczne są grupy ?

Liczebność grupy jest uzależniona od preferencji kursantów i rodzaju kursu.

Grupy małe : 4-6 osób

Grupy duże: 7-13 osób

Oferujemy też zajęcia indywidualne, w dwu lub trzyosobowych grupach.

Czy szkoła reaguje na złe zachowania uczniów w grupach ?

Tak, reagujemy szybko i zdecydowanie. Podczas zajęć stawiamy na dyscyplinę i komfort nauki dla wszystkich uczestników grupy. Dlatego, jeśli uczeń przeszkadza w prowadzeniu zajęć i je burzy, a rozmowy z rodzicami i samym uczniem nie przynoszą skutku, rozwiązujemy umowę w trybie natychmiastowym.

Czy dziecko zapisane do grupy uczęszcza do niej przez cały rok ?

Jeśli obserwujemy, że dziecko radzi sobie w grupie zdecydowanie lepiej niż pozostali uczniowie, po rozmowie z rodzicami oraz analizie wyników ucznia proponujemy przejście do grupy na wyższym poziomie. 

W przypadku gdy uczeń ma trudności z nauką w danej grupie, również po uzgodnieniu tego z rodzicami, proponujemy przejście do grupy na niższym poziomie, gdzie dziecko będzie uczyć się komfortowo i na miarę swoich możliwości.

Grupy są dobierane pod względem poziomu językowego, a nie przynależności do danej klasy lub faktu bycia w określonym wieku.

Lektorzy

Kim są lektorzy No.1 ?

Lektorzy w Centrum Edukacyjnym No.1 to profesjonaliści – pedagodzy, którzy są absolwentami uniwersytetów i  kolegiów nauczycielskich na kierunkach filologii języka jakiego nauczają. Mają zatem pełne przygotowanie do prowadzenia zajęć językowych i efektywnej nauki. 

Pracują z nami od wielu lat i uczestniczą w różnego typu szkoleniach, aby stale podnosić jakość swoich usług i wzbogacać warsztat pracy. Ściśle współpracują z naszym metodykiem, by móc prowadzić zajęcia według najnowszych rozwiązań i trendów w nauczaniu.

Czy lektorzy zmieniają się w trakcie trwania roku szkolnego ?

Nie. Lektorzy w naszym Centrum współpracują z nami na stałe, dlatego nie zmieniają się w czasie trwania kursów. 

Zdajemy sobie sprawę z przywiązania uczniów do swojego lektora, dlatego uczniowie kontynuują naukę z lektorem przez wiele lat.

Nauka

Czy jest możliwość kontynuacji nauki z roku na rok ?

Tak. W naszym Centrum Edukacyjnym mamy wiele grup na jednym poziomie zaawansowania i uczymy na wszystkich poziomach, dlatego nasi uczniowie mają szansę rozwijać się z nami z roku na rok, przechodząc na coraz wyższe poziomy.

W jaki sposób szkoła monitoruje postępy uczniów ?

Co tydzień przeprowadzamy tzw. wejściówki czyli kartkóweczki ze słownictwa. Po każdym rozdziale w podręczniku uczniowie piszą test, a na koniec pierwszego i drugiego semestru przeprowadzamy egzaminy pisemne i ustne – także w najmłodszych grupach., Chcemy tym samym przygotowywać powoli naszych uczniów do przyszłych egzaminów państwowych i innych. 

Mamy dziennik elektroniczny, w którym zapisywane są oceny uczniów i uwagi od lektora. Dostęp do dziennika mają kursanci i ich rodzice.

Dla naszych małych uczniów kl.0-3 przygotowaliśmy nowy system oceniania w postaci liter od A do F, aby nie stresować ich standardowymi ocenami.

Jak mogę skontaktować się z lektorem lub szkołą ?

Logując się do dziennika elektronicznego znajdziesz zarówno kontakt do szkoły (adres e-mail i numery telefonów) jak i lektora (adres e-mail).

Jeśli jeszcze nie jesteś naszym Klientem, zapraszamy do zakładki kontakt

Harmonogram

Kiedy rozpoczynają i kończą się zajęcia w No.1 ?

Kursy w No.1 zaczynają się w ostatnim tygodniu września, a kończą po zrealizowaniu określonej liczby zajęć. Termin zakończenia jest ruchomy i uzależniony od realizacji lekcji w poszczególnych grupach w ciągu roku szkolnego. 

Co się dzieje, kiedy plan lekcji w szkole ulega zmianie po pierwszym semestrze ?

Nasz grafik również ulega zmianie. Tak jak pisaliśmy wcześniej, dostosowujemy go do planów lekcji naszych uczniów, dlatego po zmianie planów szkolnych, następuje zmiana godzin zajęć u nas.

Jak wygląda harmonogram dni wolnych w No.1 ?

Nasza szkoła działa według kalendarza szkolnego, zatem wszystkie dni wolne w szkołach publicznych oraz ustawowo wolne od pracy są wolnymi dniami również u nas. 

Dodatkowo ustalamy dni wolne, które z reguły wpisują się w tzw. długie weekendy. Konkretny harmonogram dni wolnych na dany rok szkolny jest wpisany w dzienniku elektronicznym oraz znajduje się tu :  Dni wolne w No.1

Opłaty

Jaki jest koszt kursu i co jest wliczone w tę cenę ?

Koszt kursu jest uzależniony od jego rodzaju i częstotliwości zajęć, a także wielkości grupy. Cennik oraz przysługujące rabaty znajdziesz pod tym linkiem: https://alejabzow47.pl/cennik/

Co jest wliczone w cenę kursu:

podręcznik i zeszyt ćwiczeń

 • materiały dodatkowe
 • dziennik elektroniczny
 • notatki z lekcji w formie PDF do pobrania
 • platforma online
 • dowóz na zajęcia i z zajęć

Czy wszyscy mogą skorzystać z dowozu ?

Z reguły z dowozu korzystają uczniowie klas 0-6, ale uczniowie starsi również mogą z niego skorzystać, jeśli uczą się w szkołach publicznych zlokalizowanych w Ursusie oraz okolicach (Piastów, Pruszków, Michałowice, Włochy).

Uwaga!!! Dowóz w Centrum Edukacyjnym No.1 jest realizowany w godzinach 9:00-17:30. Uczestnicy kursów rozpoczynających naukę o godz.8:00 lub 18:15 zapewniają dowóz sobie lub swojemu Dziecku we własnym zakresie.

W jaki sposób dokonuję opłaty za kurs ?

Za kurs płacisz w formie przelewu na konto szkoły lub gotówką w kasie szkoły.

Istnieją trzy formy płatności:

 • jednorazowo
 • w dwóch równych ratach
 • w dziesięciu równych ratach

* Opłata ratalna jest dogodną dla Klienta formą płatności za cały kurs, rozłożoną na 10 równych rat, płaconych do 10-go każdego miesiąca. 

Nie jest to opłata za odbyte zajęcia w danym miesiącu, a tylko jedna z dziesięciu rat za cały kurs.

ZIMOWISKA I PÓŁKOLONIE 

Czy organizujecie wypoczynek dla dzieci w okresie zimy i lata ?

Tak. Podczas ferii zimowych zapraszamy na nasze Zimnowiska , a latem na nasze unikalne Półkolonie Letnie

Czy podczas zimowisk i półkolonii są zajęcia z angielskiego ?

Program językowy podczas wypoczynku organizujemy na zasadzie nauki angielskiego przy okazji („on the fly”) czyli wplatamy angielski we wszystkie aktywności dnia.